Piwo kremowe - co to jest?

Piwo kremowe - co to jest?

Na pewno każdy z nas kojarzy słynne przygody młodego czarodzieja z charakterystyczną blizną na czole. Czytając lub oglądając jego przejścia możemy zauważyć, że każdy sukces świętował wraz ze swoimi przyjaciółmi pijąc pewien znajomo wyglądający napój. Jak później się okazuje jest to piwo kremowe.

Jego mętny karmelowy kolor ze sporą białą pianą przypomina słynne alkoholowe piwo. Jednak z tym trunkiem nie wiele ma wspólnego, ponieważ zawartość alkoholu jest znikoma a smak nijak nie przypomina chmielowej goryczki. Butterbeer, bo tak nazwane zostało kremowe piwo, jest bezalkoholowe, bardzo słodkie z wyczuwalnym waniliowo-karmelowym smakiem, lekko gazowane. W zależności od składników może różnić się intensywnością oraz słodkością. Są dwa sposoby, dzięki którym można wypróbować słynny, magiczny napój i poczuć się jak świętujący bohaterowie powieści. Pierwszy z nich to zakup gotowego piwa (opcjonalnie można zastąpić je kieliszkiem whisky), które należy połączyć z kilkoma dodatkowymi składnikami takimi jak cukier, żółtka jaj i masło. Użycie alkoholu stworzy nieco mocniejszą wersję napoju, co zapewni niezapomnianą degustację jedynie dla dorosłych. Drugi sposób to stworzenie wersji bezalkoholowej, który odpowiedni będzie dla całej rodziny.

Wiele ciekawych przepisów można znaleźć w internecie. Jako bazy używa się wody gazowanej, aby nadać lekkości i musującego charakteru oraz cukru trzcinowego lub cukierków krówek, które razem tworzą pierwszą, płynna warstwę; górna warstwa tworzona jest na bazie ubitej śmietanki opcjonalnie polanej utartym żółtkiem z cukrem. Dla nadania odpowiedniego posmaku do płynnej warstwy warto dodać laskę wanilii, imbir, goździki lub gałkę muszkatołową, wybór zależy od osobistych upodobań. Całość można podawać zarówno na ciepło jak i na zimno. Piwo kremowe można traktować jako bardzo słodki deser zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Największą popularność zyskało w USA i Anglii, w miejscach, gdzie oddany został klimat powieści.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń produkt
jako pierwszy
Oceń produkt
jako pierwszy
Oceń produkt
jako pierwszy
Oceń produkt
jako pierwszy
Oceń produkt
jako pierwszy
Oceń produkt
jako pierwszy