Co to jest piwo kraftowe?

Co to jest piwo kraftowe?

Piwo kraftowe jest piwem wytwarzanym przez niezależne, małe browary, które nie podlegają pod żadną renomowaną i światową markę. Są to piwa produkowane lokalnie, przez miłośników piwowarstwa.

Konsumenci uważają, iż praca browarnika wymaga dbałości, kompetencji oraz szczególnej uwagi, dlatego też darzą wyjątkowym upodobaniem produkty pochodzące z małych browarów. Miejscowe browary mają większe możliwości budowania świadomości marki i zysków wśród piwoszy, ponieważ w dużym stopniu rozwinęła się nowatorska forma turystyki zwana biroturystyka polegająca na zwiedzaniu browarów, dzięki czemu odwiedzający mogą skorzystać z degustacji piw kraftowych. Takie akcje poszerzają grono osób, które przekonują się do wyjątkowości tego trunku. Piwo to cechuje wyjątkowy smak i niepowtarzalny aromat. Wyróżnia się od pospolitych piw znajdujących się na półkach sklepowych największych hipermarketów. Tworzone są według tradycyjnych metod jednak różnią się składnikami i proporcjami np. słodów.

Piwa kraftowe występują w wielu odsłonach, można znaleźć np. tradycyjne lagery, lekkie pilsy, IPy, Ale, portery i inne. W zależności od gatunku mamy do wyboru piwa o różnym stopniu goryczki, wyszukanym smaku oraz mocy (% alkoholu). Przy wyborze smaku osoby, które nie pałają zamiłowaniem do klasycznego piwa chmielowego, mają szansę odnaleźć taki, który odpowiadać będzie ich upodobaniom smakowym.

Począwszy od cytrusowych nut jasnego piwa, przez owoce tropikalne kończywszy na mocnych korzenno-kawowych ciemnych piwach. Poprzez swoją nowatorskość i oryginalność piwa kraftowe zyskują coraz większą popularność, dzięki czemu coraz częściej można znaleźć je obok popularnych marek na półkach sklepowych. Piwa te głównie sprzedawane są lokalnie, dlatego też ciężko o ich dostępność i powszechność. Najczęściej występują w specjalistycznych sklepach piwowarskich, które są wyposażane w wyszukane piwa pozyskiwane z całego regionu; występują także w pubach browarniczych, gdzie goście mogą degustować różne smaki regionalnych piw.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń produkt
jako pierwszy
Oceń produkt
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń produkt
jako pierwszy
Oceń produkt
jako pierwszy
Oceń produkt
jako pierwszy